חוק הפרגולה

סגירת פרגולות ע"פ חוק הפרגולות החדש

חוק הפרגולה

סגירת פרגולות ע"פ חוק הפרגולות החדש

רפורמת סגירת פרגולה מהי?

חוק הפרגולה החדש יצא לדרך! הוא נכנס לתוקפו ב-1.8.14 והביא עמו פטור מהיתרי בנייה. חוק הפרגולות הופך את תהליכי סגירת פרגולות לחורף והקמת מבנים מסוימים לפשוטים יותר, בניגוד לעבר, היום חוק הפרגולות מאפשר להשלים מבנים ועבודות מסוימות ללא צורך בקבלת היתר מהרשות המקומית. אם אתם עומדים בפני בנייה או סגירת פרגולה כדאי לכם להכיר את תקנות החוק החדשות, ייתכן ומגיע לכם פטור מהוועדה המקומית.

משרד הפנים קבע את חוק הפרגולות החדש מתוך מטרה להקל על אלו המבקשים לבצע עבודות שיפוצים קלות או להתקין תוספות בנייה וסגירת פרגולה. אם בעבר היה עליכם להתמודד עם בירוקרטיה מסובכת ברשות המקומית בכדי לקבל היתרי בנייה, היום כבר אפשר לעשות זאת בצורה הרבה יותר פשוטה. המטרה של משרד הפנים הייתה כפולה, חוק סגירת פרגולות נועד לשפר את השירות לאזרחים ובמקביל גם להקל על עומס הפניות ברשויות המקומיות. כתוצאה מכך זמני ההמתנה לקבלת אישורי בנייה התקצרו משמעותית באמצעות חוק הפרגולה החדש, היום אפשר לבצע פעולות כמו סגירת פרגולות או הקמת פרגולה, גדר, שער ומחסן בחצר בצורה פשוטה.

כדאי לדעת, חוק הפרגולות החדש קובע גם זמן קצוב בו על הרשות לספק מענה לפנייתכם ואישור או דחייה לתכנית שהוגשה.

במילים פשוטות

עם חוק הפרגולות החדש שהעביר שר הפנים גדעון סער אפשר להקים פרגולה מבלי להמתין ממושכות לקבלת היתרים. חשוב לדעת, לא את כל סוגי הפרגולות ניתן לבנות ללא קבלת היתר.
אם עד היום רבים ויתרו על סגירת פרגולות או תוספות בנייה אחרות לבית בשל החשש מפני בירוקרטיה מתישה היום כבר אפשר להתקין פרגולה חדשה בהליך קצר יותר.